Ważne dla branży

PIGC wspiera fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym

24/02/2015

Koleżanki i Koledzy,

każdy z nas, z potrzeby serca, nieraz niósł pomoc pokrzywdzonym przez los. Polska  Izba Gospodarcza Czystości  już od dłuższego czasu związana jest z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Fundacja opiekuje się osobami niepełnosprawnymi z różnego rodzaju schorzeniami  fizycznymi i umysłowymi. Zajmuje się dziećmi i dorosłymi potrzebującymi wsparcia i opieki. W ramach swojej działalności prowadzi hospicjum, przedszkole integracyjne, rehabilitację, hipoterapię i dogoterapię, organizuje warsztaty terapii zajęciowej.  W  najbliższym czasie pod jej auspicjami powstanie ośrodek rehabilitacyjny, w którym pomoc znajdą chorzy na stwardnienie rozsiane oraz kontuzjowani i niepełnosprawni sportowcy.

Osobiście  odwiedzamy  placówkę i przekonujemy  się, że potrzeby są ogromne,  a takie miejsca -  bardzo ważne. Pozwalają bowiem nawiązywać relacje,  uczą samodzielności i wspólnego pokonywania problemów i barier, z jakich my nie zdajemy sobie sprawy.
Naszym wspólnym interesem jest jeżeli nie obowiązkiem wspieranie tych, dla których los nie był taki łaskawy. Odrobina naszej życzliwości i zainteresowania sprawami innych osób sprawia że świat jest dla nich piękniejszy.

Dla fundacji każda przekazana złotówka daje nadzieję na lepsze jutro.  Dlatego zwracam się do Was i Waszych pracowników  z prośbą o przekazanie 1% podatku  na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych - KRS 0000028676.

Zapraszam również do zapoznania się ze stroną fundacji: www.fpon.com.pl.