Ważne dla branży

Gratulacje dla Ministra J. Męciny

03/02/2014

Dnia 31 stycznia 2014 roku w Dzienniku Gazecie Prawnej opublikowany został ranking  „ 50 najbardziej wpływowych prawników 2014 r. „ .Na wysokiej 5 pozycji znalazł się Sekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Jacek Męcina.
 
Przygotował on  i doprowadził do uchwalenia  nową ustawę antykryzysową, która wprowadziła rozwiązania pomagające przedsiębiorcom przetrwać trudny okres spowolnienia gospodarczego dzięki wydłużonym okresom rozliczeniowym, czy instrumentom ochrony miejsc pracy. Jego zasługą jest także nowelizacja  ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Te dwa akty prawne mają kluczowe znaczenie dla ochrony miejsc pracy i aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Determinacja dr. Męciny sprawia, że zmienia się charakter funkcjonowania urzędów pracy, które mają być rozliczane z efektów działań. Włączył też do walki z bezrobociem instytucje prywatne, które zarobią, gdy skierowane do nich osoby bezrobotne zyskają zatrudnienie. Jest człowiekiem otwartym na dialog i stara się w jak największym stopniu wprowadzać rozwiązania, które są wynikiem konsultacji.
 
W 2013 roku podczas spotkania przedstawicieli PIGC i ZBP ‘PSC’ w podziękowaniu za wsparcie dla branż czystości i ochrony Prezes Zarządu Izby wręczył Panu Ministrowi Jackowi Męcinie statuetkę Honorowej Złotej Miotły za zasługi dla branży.
 
Panu Ministrowi serdecznie gratulujemy znalezienia się w gronie najlepszych  i życzymy kolejnych sukcesów.
 
 
 
 
 
 Pełen ranking tutaj